úterý 3. června 2014

Toskánsko - můj sen ...

Každý člověk má své sny. K mým cestovatelským patří navštívit Toskánsko a Provance, i když Toskánsko je pro mě prostě to úplně nej. Už když jsem viděla poprvé film pod Toskánským sluncem, tuto oblast jsem si zamilovala. Miluji kouzelné scenérie zelených kopců, silničky, které se klikatí krajinou mezi zelenými stráněmi, vinicemi, olivovými háji a alejemi cypřišů, které jsou pro Toskánsko tak typické. Kochám se při pohledu na slunečnicová pole a  na olivové háje. Silně na mě působí středověká města  Volterra, Montepulciano, Florencie, Siena, Cortona. Toskánsko má tolik co nabídnout a já jsem jím doslova okouzlena! Doufám a věřím, že se sem jednou podívám, protože sny jsou od toho, aby se plnily a tohle není krajina, která by byla až tolik od nás vzdálená! Zatím se nechávám unášet fantazií při čtení knížek z této oblasti a s láskou si prohlížm úchvatné fotky. Pokud i vy máte rádi tuto oblast, přináším vám alespoň několik fotografií, které jsem našla na pinterestu.


Přeji příjemné snění a hezké odpoledne!Vaše Radka
 San Gimignano Cortona

Montepulciano Livorno Volterra

 Pisa Florencie

9 komentářů:

 1. Jednou jsem byla ve Florencii, je to překrásné město, ale přírody jsem si moc neužila. Každopádně i ta vypadá skvěle. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Deniso, já doufám, že se tam také jednou podívám a věřím, že ve Florencii je tolik úchvatných míst, že se ani nic jiného stihnout nedalo! Krásný den a děkuji za návštěvu a komentář! Radka

   Vymazat
 2. Radu, tohle je taky můj sen, na Pod toskánským sluncem bych se mohla dívat pořád.
  taky věřím, že se tam jednou podívám, buď do Toskánska nebo do Provence.
  krásný den Ti přeju, Majka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Majko, koukám, že máme určité věci hodně podobné :-) Během dneška se snad dostanu i k tomu návodu na homelesku, nějak teď nestíhám! Krásný den! Radka

   Vymazat
  2. Jé Radu, v klidu jo? To úplně nespěchá, v létě ji nosit nebude.
   děkuji, seš moc hodná. Majka

   Vymazat
 3. Radu, je to tam přesně takové, jako v tvých snech. Města se staletou historií střídají kopečky a kopce s vinicemi a olovovými háji, tu nějaký hrad nebo krásná vila... Sny se plní, věř tomu!
  Vybrala si krásné fotky a připomněla si mi, že vám dloužím ty své - byli jsme i San Gimignanu. Je úžasné!
  Hezký večer, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milé Helo, na Tvůj příspěvek se moc těším, jdu mrknout na ty Tvé italské dobroty :-) Krásný den! Radka

   Vymazat
 4. Snad si svůj sen brzy splníš... :o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Štěpánko, děkuji moc! Věřím tomu, že ano, i když nevím, v jakém časovém horizontu :-)

   Vymazat