úterý 2. prosince 2014

Masarykovo cukroví

Masarykovo cukroví neznáme u nás doma sice moc dlouho, ale o to rychleji u nás zdomácnělo. Má vynikající chuť oříšků a je rychlé. Poprvé jsme ho pekli před dvěma roky. Jedna dávka nestačila, proto jsme minulý rok pekli rovnou z dvojité. První rok jsem měla recept už ani nevím od koho, ale loni mi Lucinka dovezla z vánočního výletu se školou malinkou knížku receptů Tajné vánoční recepty naší babičky od Kláry Trnkové, takže letos podle této malinké kuchařky budeme péci znovu.


Suroviny:


300 g hladké mouky, 200 g másla, 100 g moučkového cukru, 1 žloutek, 2 lžíce kakaa, 170 g celých lískových oříšků (pekli jsme ale i s vlašskými), moučkový cukr na obalení


Celé oříšky si namočíme minimálně na jednu hodinu do studené vody. Ze zbytku surovin zpracujeme těsto, poté přidáme osušené, mírně nasekané oříšky. Těsto rozdělíme na 4 stejné díly, ze kterých vyválím váleček a necháme v ledničce na 24 hodin odpočinout. Druhý den válečky rozkrájíme na cca 0,5 cm silné plátky, poléžíme na plech s pečičím papírem a pečeme v předem vyhřáté troubě. ještě teplé pak obalíme v moučkovém cukru.Hezký úterní večer!


Vaše Radka

8 komentářů:

  1. Opě veliká krása! A další super inspirace, děkuji a přeji hezký večer, Klárka :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Radu, tohle cukroví pekla moje babička a teď ho ochutnávám u kamarádky... že bych ho taky vyzkoušela - děkuji za recept a posílám přání hezkého večera. Helena

    OdpovědětVymazat
  3. Radu, vypadá krásně.... jako všechno od Tebe :-) letos poprvé zkusím :-) Ivča z Liberce ;-)

    OdpovědětVymazat
  4. Moc pěkný recept, cukroví bude asi velmi lahodné po oříškách, hezký večer :-)

    OdpovědětVymazat
  5. Radu, já jsem ho už taky dělala, je to výborný.
    krásný den Majka

    OdpovědětVymazat
  6. Také jsem ho neznala. Loni na mě recept vykoukl odněkud z internetu. Chuťově mi to hodně připomínalo pracny, ale rozhodně je to rychlejší na výrobu, takže letos hodlám zopakovat.

    OdpovědětVymazat
  7. Chtěla bych se zeptat odkud máte dřevěná čísla na svícnu? Děkuji Terka http://handmadetereza.blogspot.cz/

    OdpovědětVymazat