neděle 7. prosince 2014

Mechové stromečky s březovými hvězdičkami

Krásný adventní podvečer moje milé! Před chvilkou jsme se vrátili s rodinkou z procházky, kde jsme prubli prskavky a na adventním svícnu jsme společně zapálili druhou svíčku. Na stole mi stojí zázvorový čaj s medem a citronem, po bytě svítí svíčky, rodina se kouká na pohádku a já bych vám chtěla ukázat stromečky, které jsem dnes odpoledne za asistence dětí připravila do naše adventního bytečku, kde už konečně pomalinku, ale jistě začíná být vidět, že se blíží Vánoce. I když obývák je stále pořád ve stavu rozmalovanosti, protože manžel musel být včera a částečně i dnes v práci. Ale zatím je pořád času dost a já vím, že vše stihneme :-)
Stromečky nejsou mým výmyslem, ale abych pravdu řekla, nevím, jestli jsem je poprvé viděla na mimibazaru, na pinterestu, nebo někde jinde. Hlavní je, že se mi moc líbily a já konečně tento rok mám dostatek mechu k jejich výrobě. Mech jsem si nejen "nahrabala" na Klokočce, kde jsme byli s mými rodiči, ale nenechala jsem nic náhodě a sušený mech jsem si i objednala. Takže ho mám letos opravdu, opravdu hodně. A pokud se vám stromečky také zalíbily, dám vám tip, jak na ně.

Budete potřebovat karton, kousek větvičky, sušený mech, březové hvězdičky nebo jiné přizdůbky, obyčejnou tužku, nůžky, tavící pistolku, šišku, aranžovací hmotu a nádobu, do které stromeček zasadíte.
Nejprve si na karton nakreslíte obyčejnou tužkou podlouhlý trojúhelník a vystřihnete. Tavící pistolkou potom přilepíte klacík jako kmen stromu a potom stromeček z obou stran tavící pistolkou polepíte sušeným mechem. Musíte opatrně, abyste se nespálili jako já :-) Pak už stačí přilepit jen hvězdičky a stromeček je hotový. Do nádobky si dáte aranžovací hmotu, vsadíte stromeček, pokryjete ještě mechem a můžete přidat šišku a máte hotovo. Dekorace je velmi rychlá a protože mám ráda přírodní materiály, nemůžu si stromečky vynachválit :-) 


A ještě pár světýlkových fotek z procházky...
A nakonec druhá zapálená svíčka.....Krásný zbytek neděle!

Vaše Radka10 komentářů:

 1. Raduško, stromečky jsou úúúžasné

  OdpovědětVymazat
 2. Radu,mechové stromečky jsou túúúze pěkné:-)....díky za inspiraci.Koukám,že si adventní čas užíváš jak se patří:-)
  Hezké dny,Jitka

  OdpovědětVymazat
 3. Nádherné jako vždy !!!! Pěkné dny, Klárka.

  OdpovědětVymazat
 4. Radu, ty mechové stromečky se mi moc líbí!! A výzdoba u Vás taky :)
  Krásný nedělní večer přeji! Renča

  OdpovědětVymazat
 5. Radko, ještě jsem nedočetla první odstavec a úplně jsem se vánočně naladila :-))).
  ... stromečky krásné jako vždy a tolik světýlek, těch si jistě užívají i sousedi na procházkách, Kája

  OdpovědětVymazat
 6. Radka, stromčeky sú naozaj jednoduchou a pritom veľmi krásnou dekoráciou. Ja sama mám doma dva, ale nerobila som ich, ale mám ich od Ilonky z vianočnej výmeny spred dvoch rokov. Každý rok na Vianoce majú u nás svoje miesto. Andrea

  OdpovědětVymazat
 7. Měli jste krásnou neděli a stihli jste toho opravdu hodně.Stromečky jsou moc krásné, jeden jsem před časem dostala.
  Přeji pohodový týden Radu, Helena

  OdpovědětVymazat
 8. V jednoduchosti je krása, tak proč dávat spousty peněz a kupovat "umělou" výzdobu... Jsi šikulka, Raduško :o* pááá Š.

  OdpovědětVymazat
 9. Radko, moc pěkné tvoření. Z těch mechových stromečků jsem unešená. :-)

  OdpovědětVymazat
 10. I mě mechové stromečky zaujaly. Měj se hezky a krásný zbytek třetí adventní neděle :o) Jana

  OdpovědětVymazat