pondělí 28. dubna 2014

I takové je jaro ....

Jaro na nás všechny působí pozitivním dojmem svou barevností, voňavostí, svou živostí. Přesto se někdy  dějí věci, které končí, které jsou svým způsobem smutné, ale na druhou stranu dávají naději novému začátku. 
Jako třeba odkvetlé pampelišky. Krásná pozitivní žlutá barva plná sluníčka pomalinku odejde a rozvine se bílé chmýří, které odnese větřík do všech stran po okolí. Naše děti mají chmýří pampelišek strašně rádi. Trhají odkvetlé pampelišky, foukají a všechno to chmýří poletuje kolem vás a vy si připadáte, jako by vás pohltil něžný závoj z drobounkých padáčků. 
Když se schová sluníčko, přikryjí ho mraky a spustí se déšť, mohli bychom být také smutní. Ale na druhou stranu dává jarní déšť vláhu přírodě, ta se osvěží, zalije a načerpá vláhu a energii k dalšímu pučení a kvetení, popraskaná vyschlá zem pohltí dešťové kapky, vrásky se znovu zacelí a vyhladí. Kdyby to bylo takto jednoduché s těmi skutečnými  :-)
Tohle vše a mnohem mnohem více je koloběh našeho žití, kdy se střídají smutné chvilky života, aby daly vznik něčemu novému a veselému. Nic s tím neuděláme, tak je to prostě dané po stovky a tisíců let a my se musíme snažit si vždy ze všeho vzít to pozitivní, i když to není vždy jednoduché. Můžeme si vzít příklad právě z přírody, na které je krásně vidět, že něco končí a něco jiného začíná!
Ačkoliv mám barevnost jara strašně moc ráda, přesto si myslím, že černobílé fotky mají také své kouzlo a já vám nyní přináším pár takových fotek z jedné odpolední vycházky.


Užijte si krásný začátek pracovního týdne!Radka

Žádné komentáře:

Okomentovat