středa 23. července 2014

Kos - Hippokratův ostrov

Prázdniny přejí cestování a poznávání nových míst a my jsme si pro letošní rok vybrali řecký ostrov Kos - rodiště otce moderní medicíny Hippokrata. Byla to naše druhá cesta do Řecka. Musím se přiznat, že alespoň já jsem do této destinace vyrážela trošku s napětím a obavami, protože prozatím byla naší milovanou destinací  Mallorca, pro kterou máme slabost. A protože jsem o tomto ostrově téměř nic nevěděla, hledala jsem na internetu hodně informací, recenzí oblasti, do které jsme měli vyrazit a prostě to, co mě zajímalo.
Řecký ostrov Kos se nachází v jihovýchodní části Egejského moře v souostroví Dodekanés. Souostroví Dodekanés tvoří  12 ostrovů a odtud také jeho jméno Dodekanésy.  Patří sem například známý ostrov Rhodos, dále Karpathos nebo Kalymnos. Ostrov Kos je dle velikosti třetím největším ostrovem tohoto souostroví. Rozkládá se na 290 čtverečních kilometrech, je dlouhý přibližně 50 kilometrů a šířka se pohybuje v rozmezí od 2 km v nejužším a  11 kilometrů nejširším místě.

Naší cílovou obastí byla oblast Lambi, která je předměstím hlavního města Kos. Leží na severní straně ostrova. V této oblasti naleznete hotely, pár obchůdků se suvenýry, restaurace a půjčovny kol, motorek, skůtrů a aut. Nehledejte tu žádný rušný život, je tu klid. Krásnou procházkou ale dojdete pěšky za cca půl hodiny do města Kos nebo se můžete svézt městským autobusem, se kterým jste v hlavním městě cca za 5 minut. Právě napojení na hlavní město bylo velikým lákadlem, proč zvolit právě tuto oblast. Klid a přesto tak na blízku k centru dění :-)
Pláž v Lambi je pokryta pískem i oblázky a podél ní jsou různé bary a restaurace, které nabízí turistům lehátka a slunečníky. Musím se přiznat, že pláže jsme na dovolené zažili už lepší . Na oblázkové jsme byli úplně poprvé a není to úplně náš šálek čaje. Nakonec ale kamínky vadily dětem méně než nám dospělákům a na pláži se nám líbilo :-) Občas se objevily chaluhy, ale s tím člověk nic nenadělá, ale většinou bylo moře krásně čisté, někdy byly vlny - hlavně když kolem projížděly výletní lodě a někdy bylo moře krásně klidné. Chodili jsme na pláž ke stylovému plážovému baru Mylos, kam jsme sem tam zaskočili se osvěžit do stínu a popít něco dobrého :-) 
A abych jen nepsala, zvu vás všechny na první prohlídku oblasti, kde jsme strávili krásnou dovolenou, odpočinuli jsme si a dovezli jsme si spoustu krásných zážitků :-)
 Pláž směrem vpravo k hlavnímu městu Kos
Pláž směrem vlevo

 Vlevo na pláži bylo vidět pobřeží Turecka
 Bar Mylos

Jedno dopoledne jsme na moři pozorovali plachetnice - bylo jich kolem 50 :-)
Po cestě na pláž jsme potkávali tento kostelík, který právě rekontruovali

V příštích dnech se můžete těšit ještě na další příspěvky, námětů mám ještě několik :-)
Nyní už vám přeji dobrou noc a nebo krásný den :-)Radka
3 komentáře:

 1. Waw Radka uzili ste si naozaj krasnu dovolenku, v Tvojom podani moze ostrov Kos konkurovat Maldivam :) Grecko je nadherna krajina, prijemni ludia, vyborne ovocie, cerstva zelenina, vynikajuce ryby a syry a hlavne bohata kultura :) Prajem este krasny zbytok tyzdna Mira...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mariama, moc Ti děkuji za Tvou návštěvu na blogu. Ano, z toho baru by to tak mohlo i vypadat, byl úžasný a pohled z něj byl nádherný! Maledivy to sice nejsou :-), ale jak píšeš, v Řecku jsou milí a vztřícní lidé, dobré jídlo a moc krásná atmosféra! Krásný večer i nadcházející víkend! Radka

   Vymazat
 2. Řecký ostrov Kos stojí určitě za návštěvu. Já tam byl minulý rok a byla to nádherná dovolená. Půjčili jsme s i čtyřkolku a celý ostrov projezdili. Pokud budete mít zájem budu rád, když se kouknete na můj článek, kde jsou informace před cestou na tenhle řecký ostrov. Řecko ostrov na Balkáně

  OdpovědětVymazat