čtvrtek 1. ledna 2015

Nový začátek...

Milé čtenářky! Během vánočních svátků jsem si od blogování dala kratší prázdniny. Čerpala jsem sílu, užívala si volno a toho, že jsme byli zase jako rodina, protože během roku je to docela náročné, abychom byli takto pohromadě. Přesto mi to nedá, abych vám všem nepopřála do nového roku. 


Člověk si může v duši přát cokoliv, co mu chybí. Mohou to být ale i věci, které má a které svým způsobem bere automaticky a že jsou pro něj to nejdůležitější si uvědomí, až když se jedna z nich začne hroutit a o to víc si pak uvědomí, že je to pro něj to nejdůležitější. Pro mě je to zdraví a rodinná pohoda. V druhé půlce roku mi nebylo na duši a zdravotně moc dobře, ale právě rodina to byla, která mi dala nejvíc a ukázala mi, že ať se rozhodnu jakkoliv, budou na mé straně. To je nejvíc. Zdraví a vědomí toho, že i když to není občas jednoduché, máte rodinu, která tu pro vás je! Proto jediné, co vám přeji do nového roku je právě zdraví, rodinná pohoda a rodinné štěstí!


Uplynulý rok byl náročný. Po osmi a půl letech jsem nastoupila zpět do práce. Na první pohled se návrat do práce vzhledem zdravotním komplikacím dětí a mým moc nevydařil, ale v tuhle chvíli to vypadá, že by snad mohlo být dobře, i když oproti původní profesi jsem slevila z toho, k čemu mám své vzdělání. Ale pokud to nezakřiknu a vše zůstane tak, jak se jevilo, můžu říct, že jsem spokojená a že je to přesně to, co v tuhle chvíli jako rodina potřebujeme. Prožili jsme chvilky, na které člověk nebude vzpomínat jako na ty šťastné, ale také okamžiky, které bude mít člověk uložené jako ty krásné, na které bude rád vzpomínat. K těmto okamžikům v uplynulém roce patřila především krásná letní dovolená na ostrově Kos a letošní Vánoce. A spousta dalších menších okamžiků, kdy jste pociťovali chvilky štěstí a spokojenosti. 


 Uplynulý rok byl pro mne také nový v tom, že jsem se stala blogerkou. Začala jsem si psát svůj virtuální deníček a pokud mohu říci, byly chvilky, kdy mne to přímo pohltilo, pokud na to byl čas. Našla jsem si nový koníček, který mne velmi baví a který mi přináší spoustu radosti. Jsem ráda, že jsem díky blogování mohla "poznat" spoustu nových známých, kteří se ke mně pravidelně vrací a já si toho velmi vážím a mám z toho velikou radost. V tuhle chvíli nemám přesně představu, o čem všem vám tento rok budu psát, ale doufám, že se ke mně budete nadále vracet, ať už třeba proto, že je vám tu se mnou dobře, nebo proto, že tu naleznete nějakou inspiraci.

Tento rok nebude určitě méně náročnější. Jen ve zkratce, co nás tento rok čeká. Jako jedním z prvních to bude Pepánkův zápis do první třídy. Podle učitelek v mateřské škole a podle naší paní doktorky je Pepánek šikovný, ale přesto si nejsem jistá, zda to u zápisu klapne. Pepánek se do školy moc těší, ale vzhledem k tomu, že je menší (jezdíme kvůli tomu i na endokrinologické oddělení do Motola a pícháme růstový hormon), trošku se bojím, aby nám školu doporučili. Myslím, že by to bylo asi pro Pepánka zklamání, kdyby to tento rok nevyšlo. Dále nás čeká pololetní vysvědčení, jarní prázdniny, kdy budou děti porvé pouze s tatínkem - hurá, už má v práci vyřízené volno, Pepánkovi šesté narozeniny v únoru na svatého Valentýna, v dubnu 10. výročí svatby, v červnu Lucinky deváté narozeniny a první letní prázdniny, které budou poprvé takové, že budeme muset vymyslet, co s dětmi, když nebudeme mít my rodiče volno. Musím se přiznat, že z toho mám hrůzu už teď. A ještě spousta dalšího  co přinese jak se tak říká život a s čím člověk teď zatím nepočítá a neví, co si na něj osud přichystá.


Včera jsem četla, že nás čeká rok kozy a že by tento rok měl být všeobecně klidnější, než uplynulý rok koně. Koza v čínské mytologii je symbolem mateřství, klidu, pokoje a harmonie.Takže pokud takový rok bude s menšími výkyvy, nemusel by být špatný.


Vám, kteří jste dočetli až sem, bych chtěla poděkovat, že jste měli výdrž :-) Měla jsem toho na srdci více za tu dobu, co jsem nepsala. A zbytku přeji ještě jednou příjemné vykročení do nového roku!Vaše Radka
7 komentářů:

 1. Raduško, napsalas to krásně.
  Všichni máme své lepší i horší dny, tak to zkrátka chodí.
  I já věřím, že nadcházející rok bude dobrý.
  Pepánkovi přeji, aby u zápisu uspěl, i když není kam spěchat a chlapečkům rok odkladu vůbec neuškodí. Netrapte se proto, kdyby ještě do 1. třídy nešel. Věř, že mu nic neuteče.
  Celé vaší rodině přeji lásku a zdravíčko!
  Martina

  OdpovědětVymazat
 2. Raduško, i já Ti přeji nádherný začátek nového roku a po celý rok pohodu, štěstí, radost ze života a hlavně hromadu zdraví pro celou tvou rodinu..Rozhodně já se těším na každý tvůj další příspěvek a hlásím se opět k tvým blogovým obdivovatelům:o)..krásný večer..Inka

  OdpovědětVymazat
 3. Raduš, přeji Tobě i celé Tvé rodině, abyste tento rok zvládli podle svých nejlepších představ. Hlavně ve zdraví a v pohodě :-) Anička

  OdpovědětVymazat
 4. Raduš, přeji celé Tvé rodině hodně zdraví, štěstí a pohody a ať je to pro Vás rok dobrý.Ono s malýma dětma je to vždy složité a byla jsi dlouho doma, o děti se postarala a teď najednou je to složitější, ale Vy to určitě zvládnete.
  přeji krásný den a celý rok Majka

  OdpovědětVymazat
 5. Radunko ahój, napsala jsi to krásně. Tak držím palečky ať se daří vše v pohodě zvládat a nám všem hlavně zdraví to je jasný :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Milá Radunko, oběd je v troubě a já si konečně v klidu přečetla, co si napsala.
  Nejdřív ti musím říct, že takovou inventuru, jako si udělala ty a ty plány na další rok, to bychom měli udělat všichni, alespoň v hlavě...
  A chci to říct, že všechno, z čeho máš obavy dříve nebo později prožije každé z nás. Zvládneš to, neboj, všechno bude dobré, protože děláš co můžeš, aby to tak bylo!
  Krásnou neděli, pa Helena

  OdpovědětVymazat
 7. Radko, hezky napsáno, vše mám přečteno a přeji ať se vše vydaří, starostí ať je málo a radostí moc.
  Jana

  OdpovědětVymazat