středa 16. dubna 2014

Háčkované kvítky ...

K Velikonocům určitě patří květiny a hodně barev a svěží zelené barvy. Přináším Vám další tip, jak si nejen o Velikonocích, ale třeba i na jaře, zkrášlit vaše bydlení. Kytička je jednoduchá a je za chvilku hotová.Návod:

Budete potřebovat zbytky klubíček bavlny typu limone, catania, nela, camilla apod., háček č. 2,5 nebo 3 podle toho, na co jste zvyklé, jehlu, nit a korálky.1. řada Začneme 2 ŘO, přičemž do prvního uháčkujeme ještě dalších 8 KS - máme tedy 8 KS, ukončíme pevným okem.
2. řada v této řadě všechny KS zdvojíme, do každého KS z předchozí řady uháčkuje 2 KS, na konci řady budeme mít tedy celkem 16 KS
3. řada Vzniklé kolečko obháčkujeme pevnými oky - vznikne nám jakoby vyšívaný řetízek.
3. řada Nyní si uháčkujeme 2 ŘO  jako náhradu za podlouhý sloupek (PDS), uháčkujeme ještě 1 ŘO a hned do následujícího KS z předchozí řady (nebudeme píchat do vzniklého řetízku z pevných ok) uháčkujeme PDS. a opět 1 ŘO a zase hned do následujícího KS z předchozí řady uháčkujeme PDS. takto pokračujeme až nakonec řady a ukončíme pevným okem.
4. řadu zase začneme 1 ŘO jako náhrada za krátký sloupek, uháčkujeme do tohoto místa ještě jeden KS a dále uháčkujeme 2 KS do vzniklého "okýnka", zase další 2 KS do vzniklého "okýnka" a takto pokračujeme až do konce řady a ukončíme pevným okem.
5. řada. Nyní budeme háčkovat obloučky - okvětní lístky. Vynecháme jeden KS a do následující KS z předchozí řady uháčkujeme 5 DS, vynecháme jeden KS z předchozí řady a pevným okem přiháčkujeme - vznikne nám okvětní lístek. Zase vynecháme jeden KS z předchozí řady, do následujícího uháčkuje 5 DS, jeden vynecháme a pevným okem přiháčkujeme do následujícího KS z předchozí řady. Tímto způsobem uháčkujeme okvětní lístky po celém obvodu.6. řada Kytičku si zase otočíme na rubovou stranu a uháčkujeme si opět "obloučky", které nám budou sloužit na uháčkování další vrstvy okvětních lístků. Takže si uháčkujeme 5 řo a v místě, kde nám jeden okvětní lístek začíná a druhý končí za jednu z nitek přiháčkujeme pevným okem. a zase 5 řo a přiháčkovat do místa, kde nám jeden okvětní lístek začíná a druhý končí. Háčkujeme do konce řady a ukončíme pevným okem.

Nyní kytičku zapošijeme, začistíme, můžeme přišít korálky, přiděláme poutko a háčkovanou dekoraci máme hotovou :-)


Doufám, že bude návod srozumitelný a bude se Vám třeba hodit ke zkrášlení vašeho bydlení!


Hezký denRadka2 komentáře:

  1. Ahoj Radko, právě jsem objevila Tvůj krásný blog. Velikonoční kytičky se ti moc povedly, nádherné svěží barvičky. Jana

    OdpovědětVymazat
  2. Jani, moc Ti děkuji za návštěvu a pochvalu, moc mne potěšila! Přeji krásný den a zítřejší 1. máj! Radka

    OdpovědětVymazat