středa 16. dubna 2014

Megakvětina


Tyto květiny jsem háčkovala z různých materiálů - z bavlny, ale i z akrylu, polyakrylu, prostě si je můžete háčkovat podle toho, na jakou čepičku kytku zrovna potřebujete. Podle síle příze bude kytička také veliká.1. nejdříve si uháčkujeme 8 ŘO a spojíme v kroužek
2. uháčkujeme si 2 ŘO jako náhradu za první DS a ještě dalších 17 DS a spojíme pevným okem. Budeme mít tedy v kroužku celkem 18 DS.
3. uháčkujeme si 2 ŘO jako náhradu za PDS sloupek, do dalšího sloupku z předchozí řady uháčkujeme 2 PDS, do dalšího jeden, do dalšího 2 - prakticky je to jako přidávací řada, když se háčkuje čapička - 121212, řada musí končit dvěma PDS do sloupku z předchozí řady a ukončíme pevným okem.
4. uháčkujeme 3 ŘO jako náhradu za 2x nahozený dlouhý sloupek, do následujícího sloupku z předchozí řady uháčkujeme 2 2xnahozené dlouhé sloupky, pak ještě jednou do dašího sloupku z předchozí řady 2 2x nahozené DS, pak 3 ŘO a spojíme pevným okem do dalšího sloupku a vznikne nám 1. okvětní lístek. Takto budeme opakovat, až nám vznikne celkem 9 okvětních lístků. Aby se nám kytička nekroutila, pěkně ji vyrovnáme a obrátíme na rubovou stranu.
5. Nyní si připravíme oka a to tak, že uháčkujeme 5 ŘO a pevným okem ji přiháčkujeme do místa, kde jeden okvětní lístek končí a druhý začíná a zase 5ŘO a přiháčkovat pevným okem do místa, kde jeden okvětní lístek končí a druhý začíná. Celke nám vznikne zase 9 ok.
6. čepičku zase obrátíme zpět, pevným okem přejdeme do oka a uháčkujeme 3 ŘO jako náhradu za 2x nahozený DS, pak 6 2x nahozených DS, 3 ŘO a ukončit do toho samého oka pevným okem. Dalším pevným okem přejdeme do následujícího uháčkovaného oka a háčkujeme stejným způsobem další okvětní lístek. řadu ukočíme pevným okem a máme hotovo :-)Zkratky:

ŘO - řetízková oka
DS - dlouhé sloupky
PDS - polodlouhé sloupkyHezké tvoření!Radka


1 komentář:

  1. Jestli jsem to pochopila, tak první uháčkuji tu horní kytičku, pak si od každého okvětního lístku udělám pomocnou šňůrku zaspodu a pak na ni doháčkuji ty spodní lístky?

    OdpovědětVymazat