středa 7. května 2014

Čokoládovo - kávové muffinky

Přeji krásné středeční odpoledne, i když teda počasí dneska je pěkně uplakané - bohužel :-( Dnes jsem měla celkem náročné dopoledne, takže nyní se necítím úplně fit, ale nemůžu vás připravit o nějaký příspěvek. A protože to vypadá, že dneska doma nikoho kulinářsky nepotěším, přináším vám alespoň recept na výborné muffinky, které tu mám v zásobě s tím, že na ně přijde čas. A ten čas nastal právě dneska.
Recept mám od Táni z MMB, které bych touto cestou chtěla poděkovat za inpiraci a výborný recept, protože tyto muffiny mají naše děti velmi rády a je docela problém je přesvědčit, abych vyzkoušela nějaké jiné. 
Suroviny:


125 g másla , 150 g cukru krupice, 120 ml horké vody , 2 čajové lžičky instantní kávy, 1 vanilkový cukr, 20 g  kakaa holadského typu, 2 vajíčka,  2 čajové lžičky rumu, 200 g hladké mouky,  2 čajové lžičky prášku do pečiva,  tabulka čokolády s obsahem minimálně 70 % kakaa (100g)

Nejprve si rozpustíme máslo, potom ho společně  s cukrem a vejci vyšleháme do pěny. Uvaříme si instatní kávu ( 120 ml vody a dvě lžičky instatní kávy), kterou po vychladnutí přidáme do směsi, dále přilijeme rum a přisypeme ostatní sypké přísady a nakonec přidáme na kousky rozlámanou tabulku čokolády. Těsto plníme do máslem vymazaných formiček na muffinky nebo do formiček vystlaných papírovými košíčky.  Pečeme při 180 stupních zhruba 15-20 minut.  Těsto vystačí zhruba na 14 kousků.Tak snad vás tento recept potěší a já vám přeji, ať je ten zbytek dnešního dne co nejvíce v pohodě .-)
Radka


3 komentáře:

  1. Radko, muffinky vypadají úžasně..určitě je taky vyzkouším..přeji krásné volné dny..Inka

    OdpovědětVymazat
  2. Inko, moc Vám děkuji, kdyžtak pak dejte vědět, jak chutnaly :-) Krásný prodloužení víkend i Vám! Radka

    OdpovědětVymazat
  3. Ty vypadají moc krásně! Zkusila bych místo instantní kávy Caro Ricoré, je tam kromě kávy i čekanka :) Já miluju muffiny na všechny způsoby :)

    OdpovědětVymazat