pondělí 1. září 2014

Dinopark Plzeň


Sice už byl dnes první den školy, ale my ještě malinko zavzpomínáme na posledí prázdninový týden. Dalo by se říci, že dinopark už patří k našim stálicím prázdninových výletů. Plzeňský dinopark už byl v pořadí třetí. Předloni jsme navštívili dinopark v Liberci a loni v Praze. Abych pravdu řekla, nevím, který z nich bych označila za ten úplně nej, protože každý z nich měl něco, co se mi líbilo a co mírně převyšovalo ostatní. Tak například u plzeňského bylo perfektní, že byl v prostředí parku a uprostřed bylo hřiště, takže jste mohli v klidu posedávat na lavičkách a přitom hlídat děti, které si uprostřed areálu hrály na hřišti. Liberecký dinopark se zase nachází v budově obchodního centra Plaza. Působilo na mě především to, že se výstava dinosaurů nacházela v šeru nebo pološeru a tím dostávala ještě větší autentičnost a strašidelnost a na několika místech byly umístěny vitríny se skutečnými vykopávkami. A konečně dinopark v Praze se nachází na střeše obchodního centra Harfa, už vstupní brána je jako z Jurského parku a na relativně malé ploše se nachází množství modelů dinosaurů a například i havarovaný vrtulník, který se moc líbil Pepánkovi a také místnost, která slouží jako minimuzeum s vykopávkami a úžasný tunel času, ve kterém ať chcete nebo ne, zamotá se vám hlava :-) Jedno ale mohu říct s jistotou. Ať navštívíte kterýkoliv, odnesete si spoustu zážitků a vaše děti i vy budete nadšení...
Brachiosaurus, býložravec, délka 30 m, výška 9 m

Plateosaurus, býložravec, délka 7 m


Stegosaurus, býložravec, délka 9 mTyrannosaurus Rex, masožravec, délka 12 m


Triceratops, býložravec, délka 9 m

Edaphosaurus, býložravec, délka 3 m

Vyhlídka na Plzeň byla nádherná


Coelophysis, masožravec, délka 3 m


Repenomamus, masožravec

A tenhle dinosaurus se s námi rozloučil

Všem školákům a školkáčkům přeji úspěšný vstup do nového školního roku, všem paním učitelkám přeji hodné a pilné žáčky a nám rodičům, babičkám a ostatním pevné nervy a sílu, abychom ten další školní rok zvládli na jedničku :-)


Vaše Radka

4 komentáře:

 1. Supr výlet a supr fotky:-) Taky mám v plánu, snad to příští rok vyjde.-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Ajko, moc Ti děkuji! Opravdu výlet stojí za to! Měj se moc hezky! Radka

   Vymazat
 2. Radu, tak Dinoparky jsou u nás též v oblibě. Ten plzeňský je poslední u nás, kde jsme nebyli. Byl v plánu o letošní dovolené, jenže člověk míní, život mění. Ale posunuli jsme návštěvu na září, tak snad vyjde počasí a vyrazíme. Máme to doooost daleko.
  Krásný den .... Věra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věru, ymy zase nebyli na Moravě :-) Tak přeji, ať vám to klapne třeba příští léto :-) Krásnou sobotu! Radka

   Vymazat