čtvrtek 19. února 2015

Čtení pomáhá ...Krásný večer!


 Dnes bych vám ráda představila charitativní projekt Čtení pomáhá. Poprvé jsem o něm slyšela od třídní paní učitelky naší Lucinky.Jedná se o charitativní projekt pro žáky základních a středních škol. Je to projekt, do kterého se mohou zapojit všechny děti, které rády čtou a které by rády pomohly druhým, kteří nemají takové štěstí.


A jak to funguje? Na webových stránkách jsou zveřejněny seznamy knih - jsou rozděleny do tří kategorií podle věku čtenářů. Nějakou knížku si váš malý čtenář vybere, přečte a potom se znovu vrátí na stránky a splní menší kvíz, ve kterém jsou různé otázky týkající se přečtené knížky. A pokud testíkem projde, dostane virtuálních 50 Kč, které může věnovat na nějaký charitativní projekt, který si sám zvolí.


Lucinka byla nadšená, že mohla už několikrát takové peníze věnovat. Je úžasné, že spojíte dvě užitečné věci v jednu. Děti budou číst a zároveň se naučí sociálnímu cítění a tomu, že je občas dobré přispět druhému. Byla jsem na ní pyšná, ačkoliv jsem ji k ničemu nesměřovala, vybrala si dětičky z onkologického oddělení.


Pokud Vás projekt zaujal, bližší informace se můžete dočíst zde


8 komentářů:

 1. To je moc krásný projekt Radu!
  A s těmi pro Čechy nezvyklými pomazánkami jsem na tom stejně jako ty, dělám pravidelně hummus, ale dál jsem se nedostala - děkuji za nakopnutí!
  Hezký večer, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko, tak na hummus se také chystám, ale je pravda, že doma nebudu moci říct, jak se to jmenuje. To bych si vyslechla :-) Hlavně od manžela. Není moc nakloněn "zdravým" jídlům a dělal by si srandu, že to jídlo má příznačný název :-) Krásný večer a víkend! Radka

   Vymazat
 2. Je to skvělý projekt, syn se do něj před časem také zapojil. Bohužel na venkově je obtížnější sehnat knihy ze seznamu, takže čteme co najdeme v knihovně a teprve po přečtení porovnáváme se seznamem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jitu, Lucinka měla načtené něco, aniž bychom věděli, že je to v seznamu. a pokud se trefíme, tak si kvíz udělá. Ale je pravda, že ne vše člověk může mít doma, knížky jsou bohužel drahé a i místa je málo. Mějte se moc hezky! Radka

   Vymazat
 3. To je moc milé a užitečné...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ilonko, je, je to takový způsob, jak děti přivést ke dvěma správným věcem. Hezký večer! Radka

   Vymazat