pondělí 26. prosince 2016

Téměř po svátcích...
Hezké sváteční ráno!


Je to opravdu už hodně dlouho,
co jsem pro vás zanechala zde na blogu pár řádků,
fotek a kousek sebe...
Každý člověk prochází různými fázemi života
a já jsem se v tuto chvíli dostala na křižovatku
a řeším,
co bude dál.
Prostě občas není vše tak,
jako jsme si na začátku představovali,
jako jsme si přáli, čemu jsme věřili...
Přijdou chvilky přemýšlení, procitnutí,
zvažování co dál.
A pak najednou přijde rozhodnutí,
a někdy ne příliš jednoduché,
a někdy dokonce bolestné.
Přesto nevyhnutelné.


V příštích dnech, týdnech a měsících
to nebude pro nás jednoduché,
ale život takový občas je.
Člověk musí ze svého života opustit lidi,
bez kterých by si dřív svou existenci nedovedl představit.
Ale i to je život....
Člověka ovládají emoce,
jako je vztek, smutek, naštvání, lítost.
A taky víra,
že vše bude dobré.


O to víc srdečněji ode mě přijměte pozvání
a alespoň na chvilku k nám nakoukněte.
Nakoukněte do míst,
kam jsem vás brávala ráda.
Do míst kouzla mého domova.
Do míst,
kde se to kouzlo,
to pravé kouzlo začalo vytrácet.
A člověk prostě musí udělat vše proto,
aby to kouzlo znovu objevil a zachránil.


Všem, kteří svádíte nějakou bitvu,
přeji hodně sil - fyzických i psychických.
Všem přeji štěstí, zdraví, lásku, harmonii a víru.
Víru v to,
že vše se jednoho dne vyřeší a bude zase dobře!


Vaše Radka

24 komentářů:

 1. Sváteční klid a pohodu Vám přeji.
  Držím pěsti!
  Jarka

  OdpovědětVymazat
 2. Zdravím Radu, je to opravdu strašně dlouhá doba co jsi tu nebyla. Ze srdce ti přeji poklidné svátky a mnoho sil v těžké době, kterou zrovna procházíš, Kája.

  OdpovědětVymazat
 3. Radusko, at se zadari vse, co si prejete :)

  OdpovědětVymazat
 4. Hurá, Raduško 😘 jsi úžasná, že jsi sedla a napsala téch pár řádků. Ty jsi silná žena, a i když máš prod sebou těžké období, máš kolem sebe lidi, kteří jsou tu pro tebe ❤ krásný zbytek svátků a užívej si společné chvilky s dětmi. Drž se 😘😘😘 B.

  OdpovědětVymazat
 5. Raduško, bohužel netuším, co přesně teď prožíváš, ale z celého srdce Ti přeji hodně sil do těžkého období, které máš před sebou, jak píšeš. A bude určitě dobře, věřím v to! .-) A.

  OdpovědětVymazat
 6. Radu, přeji Ti hodně sil svoji situaci zvládnout.
  přeji krásný zbytek svátků. Majka

  OdpovědětVymazat
 7. Radka, prajem Ti i napriek všetkému veľa pohody a zdravia. To je to najdôležitejšie. A keď sú problémy a nevieš ich riešenie, to neznamená, že neexistuje. Len o ňom nevieme. Veľa šťastia. Andrea

  OdpovědětVymazat
 8. Veru tak, v živote sa to objavuje viackrát, že človek je na križovatke a ide o to, aby vybral tú správnu cestu. Niekedy sa zdá, že to aj urobil, ale po určitom čase zistí, že je to slepá ulica. V také chvíle netreba zúfať, netreba byť emotívny, treba zvážiť všetky pre a proti a rozhodnúť sa. Ja som už "stará páka", preto ti skúsim poradiť to, čo sa osvedčilo mne: rodina má byť vždy na prvom mieste! Tej treba venovať dostatok času, lebo v nepohode je to práve rodina, ktorá dokáže pomôcť.
  Prajem ti to správne rozhodnutie!

  OdpovědětVymazat
 9. Radko, i já ti přeji, ať věci v tvém životě dopadnou pokud možno nejlépe, jak dopadnout mohou. Ať se ti povede změnit, co změnit jde, a ať se netrápíš tím, co změnit nejde.

  OdpovědětVymazat
 10. Milá Raduško, nejprve ode mne přijmi moc moc pozdravů a obejmutí alespoň na dálku. Víš, život je, jak já říkám, sinusoida. Někdy jsme prostě dole a někdy nahoře. Ale nejdůležitější je, že dole nezůstaneme na věky. Přeji ti, abys se z toho dna odrážela co možná nejrychleji. M.

  OdpovědětVymazat
 11. Radu, znám takové období a také jsem si jím prošla. Nakonec u mě skončilo happyendem a vše se v dobré obrátilo. Přeji Ti, aby i Tobě se vše upravilo tak jak má. Dělej to co cítíš...Přeji Ti krásné dny a ač se to často jen říká, zkus brát vše s nadhledem a úsměvem.Přeji moc sil, dostatek energie a hlavně zdraví v novém roce..Inka

  OdpovědětVymazat
 12. Mluvíš mi z duše...Radko...právě ted prožívám těžké období..Nejsem si jistá jestli to zvládnu!!!!Bojuju ale...To přeji i tobě...S láskou Ila

  OdpovědětVymazat
 13. Milá Radu, jsem moc ráda, že jsi tu zpátky. Přeji Ti klidné a pohodové sváteční dny a do nového roku hodně síly a energie na překonání těžkých chvil.
  Myslím na Tebe.
  Jana

  OdpovědětVymazat
 14. Radu,přes všechny bolesti a trápení zase vysvitne sluníčko a svět ti bude připadat jako krásné místo k životu.
  Myslím na tebe a posílám energii, Radka

  OdpovědětVymazat
 15. Radka drzim silno prsty, nech mas toto obdobie co najskor za sebou a casom snad nad nim mavnes rukou 😆 Pamataj, ze mas pri sebe svoje dve krasne deti a prave kvoli nim to musis ustat 😊💜 Urcite si velmi silna, musis byt si predsa zena 😉 Krasne sviatky Mira 🎄🍫

  OdpovědětVymazat
 16. Přeji hodně sil, také jsem prožívala několikrát těžké období. Někdy to tak musí asi být a nejtěžší je asi rozhodnutí, jak dál. A důležitá je víra, že určitě bude líp.

  OdpovědětVymazat
 17. Milá Raduško, věřím, že bude brzy zase jen a jen dobře ❤ posílám moc sil. Do nového roku přeji hlavně to zdraví a pak spoustu veselých dni. .... Š.

  OdpovědětVymazat
 18. radunko moc vám přeji zbytek svátků v nejlepším. skoro každý den jsem klikala a doufala že se vrátíš. bolest která přijde se časem překoná . přeju ti hodně sil a klidných dní jana

  OdpovědětVymazat
 19. Milá Radunko, jsem moc ráda, za ty řádky z Vánoc. Moc jsem Vás postrádala. Čas plyne pomalu, ale jistě... a tak za čas pomaloučku odnese i Vaši bolest a trápení, buďte trpělivá. Samé krásné chvíle po celý nadcházející rok Vám ze srdce přeji, Iren

  OdpovědětVymazat
 20. Mila Radko, moc preju, at rok 2017 ma pro Tebe spravne rozuzleni teto situace. S odstupem casu clovek lepe pozna, ze udelal dobre. Preju mnoho sil - fyzickych i psychickych, at vse ustojite co nejlepe, s dustojnosti - hlavne kvuli detem, nebude to ale snadne, tak tfuj, tfuj, tfuj... M.

  OdpovědětVymazat
 21. Radu, tvoje slova ledacos napovídají, ledacos se dá domyslet. Život je prostě takový, nechystá nám jen slunečné dny. Jsi silná, pevně věřím, že se jen tak nepoddáš a budeš bojovat o své štěstí!
  Posílám ti objetí, přeji hodně sil!
  Helena

  OdpovědětVymazat
 22. Radu, já tušila, že něco není v úplném pořádku. Kouzlo tvého domova nefungovalo. V životě každého z nás přicházejí bolestné okamžiky, ale určitě by se mělo za domov, za rodinu bojovat a váhat nad unáhlenými rozhodnutími. Ledacos lze překonat, jen se musí chtít a věřit. Tvá slůvka něco naznačují a lehké to zajisté není.
  Držím pěsti, určitě jsi silná ŽENA, která stojí pevně nohama na zemi. Bojuj...
  Myslím na tebe.
  Ála

  OdpovědětVymazat
 23. Radu, držím palečky, ať to celé ustojíš, ty jsi bojovník, to my víme .... ale neboj, na konci každého tunelu je světlo .... když jsem maturovala, měli jsme na stužce motto z básníků: Na každém konci je krásné, že něco nového začíná .... tenkrát to pro mě byla fráze, až život mě naučil, jak moc jsou ta slova pravdivá .... Marki

  OdpovědětVymazat
 24. Krásné fotky, Radko a přeji jen vše dobré.

  OdpovědětVymazat