sobota 24. května 2014

Štěstí v mém podání + giveaway

Krásný sobotní den! Od rána se to u nás venku mračilo, ale už zase vylézá sluníčko! Pepánek spinká, a my s Lucinkou jsme se pustily do vylosování soutěže. Nejprve bych vám všem, které jste se zúčastnily a napsaly jste, co pro vás znamená štěstí, chtěla moc poděkovat. Všechny řádky se moc hezky četly! Člověk se zamyslel a nebojte, nepřijdete ani o štěstí v mém podání, ale nejprve vyhodnocení. Nejradši bych dala dáreček každé z vás, jakou jste mi udělaly radost. Přiznám se, že jsem měla malinko strach, že jsem zapochybovala, jestli někdo vůbec napíše a já jestli s tou mou soutěží nebudu osamocená jako kůl v plotě :-) Ale ne, pro mne jste se účastnily v hojném počtu. Moc se mi to líbilo, takže tohle určitě není poslední "akce" :-) A kdo že v této soutěži měl štěstí? Je to Carolina Mia a bunnysek. Moc vás prosím, abyste se mi ozvaly na mou e-mailovou adresu, abychom dohodly odeslání! Oběma moc blahopřeji a zbytku slibuji, že zase brzy nějakou giveaway vymyslím.
No a co tedy znamená štěstí pro mne? Myslím, že štěstí může znamenat pro každého něco jiného, liší se to nejen zeměpisnou šířkou, ale i věkem, pohlavím a dalšími faktory. Štěstí jsme vnímaly jinak jako malé holčičky, jako dospívající holčiny, jako nastávající maminky, jako maminky a tak dále a tak dále. Štěstí pro někoho může znamenat, že má kde bydlet, že má co pít a co jíst, že má kolem sebe lidi, kteří ho mají rádi. Pro mnoho lidí je pocit štěstí to, když má to, co je pro něj vzácné a hodně často je štěstí spojováno se žebříčkem hodnot. Pro někoho je zase štěstí vnímáno tak, že se mu povede něco, co má rád, pro co žije a pro co vynaložil hodně veliké úsilí, aby se dostal tam, kam se dostal. I tak může být vnímáno štěstí!
Pro mne jsou největším štěstím mé dvě děti - Lucinka a Pepánek! Neříkám, že je s nimi občas lehké pořízení, ale to zná určitě každý, kdo už děti má. I když mě ale rozzlobí, vždycky jsou a budou pro mě to nejdůležitější, co na světě mám. Jsou dny všední, kdy se musí zařídit spousta věcí, kdy je spousta povinností a kdy vám spěch ani nedovolí vnímat určité vnitřní pochody. Ale pak přijdou dny, kdy si uvědomíte, co všechno pro vás lidi kolem vás znamenají, jak jste šťastní, že je máte a co byste bez nich byli. Uvědomíte si, že prostě bez nich už by vám chyběl kus svého já, protože lidé jako je nejbližší rodina, se vám vryjí takovým způsobem pod kůži, až to někdy bolí. Také máte někdy dny, kdy rozjímáte a úplně obyčejné věci vás dojmou? Jsou to většinou dny, kdy vnímáte, že se něco děje. Někdo onemocní, něco krásného se povede a vy to máte s kým sdílet, nebo naopak máte starosti a vy víte, že na ně nejste sami, že jsou tu lidé, kteří vás podrží! V těchto chvilkách je moc důležité, nebýt sám! Takže i to je štěstí, nebýt sám! Je toho hrozně moc, co vzbuzuje pocit štěstí, nebo jak je možné štěstí vnímat. Ale určitě se ne nadarmo štěstí přeje! Vedle zdraví je totiž opravdu velmi důležité! Jaký by člověčí život bez pocitu štěstí byl! Byl byl plochý a šedivý! A o takový život stojí asi málokdo!

Takže vám všem přeji, abyste dnů, naplněných štěstím měli co nejvíce!Krásnou sobotu!


Vaše Radka


3 komentáře:

 1. Jeee, tak si takhle v podvečer pročítám Tvé příspěvky....a ejhle, jsem v příspěvku, i já jsem výherce :-)
  Moc děkuji, budu dělat parádu!! Písnu..

  Máš krásně popsané své štěstí! Užívejte si každého šťastného dne plnými doušky. Zdravím celou rodinku :-)

  A všem: hodně štěstí!!! <3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Štěpko, moc Ti děkuji, mám radost, že jsem Tobě mohla udělat radost :-) Rodinka zatím pořád chrní, to zase budou večer galeje :-) Krásnou neděli! Radka

   Vymazat
 2. Moc moc gratuluju výherkyním.
  Majka

  OdpovědětVymazat