čtvrtek 31. července 2014

Co všechno ještě k vidění ...

Dobré ráno všem, i když dnes podmračené! Dnes bych se ještě ráda vrátila na Kos a pozvala vás na malinkou procházku po místech, která jsme na dovolené navštívili, protože ta místa si to určitě zaslouží.Jak už jsem psala v úvodním článku, ostrov Kos je ostrovem Hippokrata. V hlavním městě nedaleko náměstí Delfínů můžete nalézt sochu Hippokrata s jeho žáky. Pokud se vydáte pobřežní třídou Miaouli, narazíte na na správní administrativní úřad s charakteristickými hodinami.
Na Hippokratově ulici naleznete Starověkou agoru. Rozprostírá se na celkové ploše 160 x 180 metrů. Agora pochází ze 3. – 4. století před naším letopočtem a sloužila jako tržiště a dnes je významným  archeologickým nalezištěm. V některých částech Agory můžete obdivovat vzácné architektonické prvky, zdobené sloupy, štukatérské práce a podlahové mozaiky s výjevy z přírody a mytologie.

 V centru města stojí kostel Agia Paraskevi. Kostel hraje pastelovými barvami a po setmění se můžete kochat kostelíkem s rozsvícenými kříži.


Ve městě naleznete také spoustu typických úzkých uliček s množstvím malých krámečků a taveren a po setmění dýchají neuvěřitelnou atmosférou.

V historické části města se můžete setkat se spoustou historických památek. Bohužel jsme neviděli úplně vše z hlavního města, ale alespoň víme, že máme ještě důvod ostrov Kos se svými krásnými místy a jeho hlavní město navštívit.


Poklidný denVaše Radka

2 komentáře:

 1. U nás docela leje, i když to je potřeba, moc ráda jsem nasála tu krásnou atmosféru horkého večera.
  Pohodový večer Radu, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko, u nás sice nepršelo, ale pod mrakem, i když teplíčko! Ale člověku už se po sluníčku zase stýská, takže u fotek si vše zase připomene zpátky, ještě je všechno hodně čerstvé! Krásný večer i Tobě a pohodově prožitý víkend! Radka

   Vymazat