úterý 28. října 2014

Sýkora koňadra

Krásné sváteční dopoledne! Co jste v tento sváteční den podnikli vy? U nás je to jasné. Vzhledem k tomu, že tatínka máme i dnes v práci a já jsem na neschopence, museli jsme vymyslet "náhradní" program, aby se děti doma nenudily. Takže bylo jasné, že budeme muset něco tvořit. A protože nám pozorování sýkorek v krmítku teď zpetřuje den, Pepánek řekl, že by chtěl tvořit sýkorky. Takže pak už to šlo ráz na ráz. Napadlo mě, že by bylo hezké, kdybychom sýkorky vystříhali z barevných papírů, budku když vystřiháme z kartonu a do krmítka nasypeme doopravdová semínka. A protože se děti nemohou dočkat prvního sněhu, jako třešnička na dortu měl být na stříšce budky sníh. 
Připravili jsme si tedy čtvrtky, barevné papíry, nůžky, obyčejnou tužku, pastelky, lepidlo, vatu, karton, semínka, tempery, houbičku na mytí nádobí a pohyblivá očička.
Nejprve jsem ze čtvrtky vystříhala šablonu na sýkorky.Sýkorku jsme vystříhli z čtvrtky a polepili ji barevnými papíry, pastelkami jsme nakreslili "peříčka" a nalepili pohyblivé očičko. Z kartonu jsme "postavili" budku, na lepidlo jsme nasypali sýkorkám zrní a sýkorku jsme nalepili k semínkům. Vršek střechy jsme natřeli lepidlem a pomocí vaty vytvořili zachumelenou střechu. A nakonec technikou "ťupkování" jsme pomocí houbičky a temper vytvořili oblohu.                                         Pepánkova sýkorka


                                          Lucinky sýkorkaTeď si Lucinka s Pepánkem hrají na školu, zřejmě jim už chybí a já můžu v klidu odpočívat.

Přeji krásný a poklidný sváteční den!


Vaše Radka

5 komentářů:

 1. Radu, tohle je krásné tvoření. Můj manžel je taky v práci, tak já jsem to dnes pojala jako uklízecí vařící a pečící den. Teď už jen odpočinu a počkám až se vrátí a zajdeme do lesa na mahon, je tam venku krásně.
  ať se brzy uzdravíš. Majka
  jo a ke kafíčku máme makovec od tebe.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Majo, moc Ti děkujeme, děti měly z "matlání" velikou radost a uvidíme, co bude na sýkorky říkat tatínek, až dorazí z práce :-) U nás bylo taky nádherně, škoda že jen za oknem. Krásný večer! Radka

   Vymazat
 2. Ahoj děti, moc Vás s dědečkem zdravíme. A koukáme, jací jste výtvarníci. Sýkorky jsou jako živé, tak je hlídejte, aby Vám neuletěly. :-)) Obrázky se Vám mooooc povedly. Přejeme Vám ještě jeden moc hezký den prázdnin.
  babička a děda

  OdpovědětVymazat
 3. Hezky jste si prožili den.. :o) Zdravím dětičky! pááá Š.

  OdpovědětVymazat