pátek 19. prosince 2014

Linecké hvězdičky...

Je mi úplně jasné, že ve vašich domovech už máte dávno napečeno . Já tento rok nějak nestíhám, takže jsme linecké cukroví pekli až dnes. Dnes, když je zrovna den "blbec", kdy se mi dopoledne nedařilo - od pořizování poštovních známek, nedostačujících služeb České pošty až třeba po to, že ačkoliv měl být manžel už doma, bude muset do práce ještě v sobotu, neděli i v pondělí. Takže musím to napsat, bála jsem se péct i cukroví, abych ho nespálila :-) Naštěstí vše dobře dopadlo a děti budou moci zakousnout o vánočních svátcích i toto cukrovíčko.
Určitě máte svůj oblíbený recept a nyní vám přináším jeden i já ...


Suroviny:

260 g hladké mouky, 110 g cukru moučka, 180 g změklého másla, 2 žloutky, nastrouhané kůra z 1 bio citronu, zavařenina na slepení.


Všechny suroviny dáme do mísy a důkladně zpracujeme těsto, které necháme v ledničce odležet. Před pečením si těsto na chvilinku vyndáme z ledničky, aby malinko povolilo a vyvalujeme na mírně pomoučeném vále plát, ze kterého vykrajujeme tvary. Pečeme na 180 stupňů v předem vyhřáté troubě a nakonec slepujeme zavařeninou. Linecké hvězdičky krásně voní a chutnají po másle :-)Na dnešek mají děti slíbené tvoření obrázků s modrým inkoustem a zmizíkem, tak jdeme na to :-)Vám přeji krásné odpoledne a krásný nadcházející víkend!Vaše Radka

5 komentářů:

 1. Ono se to někdy tak stane, že je takový den... Ale myslím, že ty hvězdičky jsou tak krásné, že už si zase v pohodě!
  Moc tě zdravím Radu! Helena

  OdpovědětVymazat
 2. Na linecké je spousta receptů, už jsem jich pár zkoušela a všechny výborné. Linecké máme moc rádi.
  Přeji krásný večer a ať už žádný den není "blbec". :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Linecké jsme dělali včera, děti ho milují.

  OdpovědětVymazat
 4. Tak na den blbec je nejlepší záplatou nějaká radost. Posílám veliké pozdravení a kousek pohody k tomu, Klárka.

  OdpovědětVymazat
 5. Radka, krásne sa Ti vydarili i napriek tomu Tvojmu dňu. Andrea

  OdpovědětVymazat