neděle 20. dubna 2014

S hlavou v oblacích ...

Asi nebudu jediná, která má ráda blankytnou modř jarního a ještě lépe letního nebe! Jakmile se oblačnost roztrhá, zmizí mraky a objeví se blankytně modré nebe a slunce, vše je hned veselejší, pozitivně naladěné a barevnější, plné života. Zlepší se mi nálada! Ano, jsem ten typ lidí, na které dost působí počasí! Miluji jaro a léto, kdy je dostatek slunečního svitu a kdy se můžu kochat pohledem na modré nebe! A právě dnes je takový den! Mám ráda, když je země vyhřátá, vy si můžete lehnout na deku, nebo jen tak na zem a pozorovat modré nebe a to, jak plují mráčky. Už jako malá jsem pozorovala obláčky a říkali jsme si, co na nebi vidíme. Asi, jako to dělal každý :-) A postupem času jsem začala pozorovat na nebi ještě něco. Letadla! 
Mám ráda, když modré letní nebe křižují bílé čáry po odletajících letadlech. Vždy si říkám, kam asi cestující sedící v letalde letí, kde budou trávit svou dovolenou a tak trochu jim závidím :-) Okamžitě mě přepadne touha sbalit se a odletět někam na jih za mořem. Pozorujeme letadla tak dlouho, než nám zmizí z dohledu. Zálibu v pozorování letadel zdědily i moje děti, ale možná, že to už měly v sobě, nebo si tuto činost oblíbily proto, že viděly mámu, jak kouká do nebe a pozoruje to hemžení. Je to naše soukromé kino, na které si nemusíme kupovat lístky. Prostě jen zakloníme hlavu, dáme si dlaň před oči, abychom si zastínili svit sluníčka a necháme se vtáhnout do děje. A jaká je radost, když je nějaké letadlo níže, než obvykle :-) A co teprve, když na Zakynthosu létala letadla pár desítek metrů nad pláží! To bylo teprve něco!!!
Letadlem jsme letěli párkrát, ale hned jsme si tento způsob dopravy zamilovali. Možná právě proto, že je pro nás tak výjimečný a vzácný. Děti se přetahují o místo u okénka, aby jim nic neuteklo a já sama ráda pozoruji mraky a občas jsme měli štěstí, že jsme zahlédli i jiné letící letadlo. V několika kilometrech nad zemí vám přijde, jako byste byli v jiném světě :-) Dcera jednu dobu chtěla být letuškou, ale její dětské sny se zatím velmi často mění, takže tím, čím bude, to je zatím ve hvězdách. A syn má doma spoustu kovových a plastových letadel, se zvukem i bez a občas ho taky napadne, že by chtěl být pilotem a řídit letadlo :-)
  Možná si řeknete, co je na tom, pozorovat letalda a modré nebe. Ale pro mě tyhle maličkosti znamenají hodně a dokáží mne skutečně někdy dostat ze splínu a člověk si řekne: Ono nebude zase tak zle! 


Takže užívejte si své malé radosti a krásnou neděli!


Radka9 komentářů:

 1. Raduš, krásné fotky ..... jestli chceš vidět letadla nízko nad zemí, stav se ke mě na kafe ..... nad naší vesnicí se otáčí letadla co přistávají na Mošnově, a když nejsou mraky, máš pocit, že na ně dosáhneš .... pa, pa Marki

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marki, moc Ti děkuji, i za pozvání :-) To by se děti zbláznily radostí, to musí být zážitek! Krásný den! Radka

   Vymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 3. Radunko, krásně napsané a krásné fotečky, když jsem byla v pubertě, za každé spatřené letadlo jsme se plácali a když jich bylo 100, mohla sis něco přát :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Baru, děkuji Ti moc! No,vidíš, dobrá bojovka pro děti, jen nevím, jestli by je bavilo tak dlouho čekat. Museli bychom to zkrátit na menší číslo :-)

   Vymazat
 4. Radu,krásné povídání s krásnými fotečkami....snad se jednou mezi mraky také podívám.
  P.S. abych nezapomněla....vítám Tě v blogerském světě a přeji spoustu spokojených čtenářů.
  Jana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Jani, strašně moc Vám děkuji za krásná slova, která mne upřímně potěšila a za Vaši návštěvu u mě na blogu! Pokud má někdo tajné přání letět letadlem, strašně moc mu přeji, aby se mu toto přání vyplnilo tak jako nám, protože pro nás to znamená nezapomentutelný zážitek! Takže Jani i Vám! Děkuji i za přání, jsem v blogerském světě teprve chvilinku, ale už jsem si jej zamilovala :-)


   Krásný den

   Radka

   Vymazat
 5. Milá Raduško, každým tvým článkem mi zpříjemňuješ snídani (v práci)...takže jen tak dál a díky! Štěpka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Štěpko, moc Ti děkuji, jsem potěšena, že někomu moje slova zpříjemňují začátek nového dne! Takže přeji příjemný pracovní den bez problémů a potěší mne i Tvá další návštěva!

   Radka

   Vymazat