pondělí 28. července 2014

Ráj pro malé i velké kluky ...

Určitě jste to také někdy zažily, že jedno dítko odjelo někam na prázdniny a druhé vám zůstalo doma. Nám zůstal doma mladší a tak jsem se snažila vymyslet nějaký náhradní program, aby nestrádal :-) Včera si sice stěžoval, že mu stýská po Lucince, ale dneska zatím neměl na stýskání čas. Vyrazili jsme spolu dnes dopoledne do víru velkoměsta :-)
Mladá Boleslav je nejvíce "profláklá" automobilkou Škoda. Velké procento lidí z Boleslavi a přilehlého okolí v automobilce pracuje a kdo ne, pracuje ve firmách, které přímo nebo nepřímo s výrobou automobilů souvisí. Já osobně jsem před nástupem na mateřskou ve firmě také pracovala a manžel zase pracuje ve stavební firmě, která pro automobilku hodně staví.
A jaký že byl tedy program na dnešní dopoledne? Muzeum Škoda. Muzeum prošlo v r. 2012 celkovou rekonstrukcí, takže se může pyšnit opravdu nádherným exteriérem a interiérem. S Pepánkem jsme byli oba nadšení a můžeme jeho návštěvu jen a jen doporučit. A abychom vás s Pepánkem naladili ještě o malinko víc, zde je ukázka, co vše můžete v muzeu obdivovat...Škoda Vision 2011

 Škoda Favorit 136 L  1990
 Nádherný Škoda Superb 1940
 L&K typ Sg 1913
 L&K Voiturette typ A 1906


 L&K motorová tříkolka 1911Motocyklety vyráběné v automobilce
 
 L&K Škoda 110 1929


 Škoda 1000 1966A další velká sbírka dalších typů vozů ... Zakladatelé automobilky Václav Klement ...
...a Václav Laurin
 ŠKODA Popular 1939

 ŠKODA Octavia combi 1964
ŠKODA 860 1932
 Vývoj značkyV muzeu si můžete zakoupit i veliké množství suvenýrů ...
 


Restaurátorská dílna - ukázka, jak se auta restaurují ...
Na závěr je v automuzeu ještě výstava Má to háček  -  kolekce tří desítek hlavolamů a vědeckých hraček, které trénují paměť, postřeh, koordinaci a kombinační schopnost ...

Pokud byste měli děti starší 6 let, je možné předem dohodnout i prohlídku závodu - myslím, že málokdo si dokáže představit, že automobilka je takové město ve městě a rok od roku se vyvíjí a mění. Dále se můžete občerstvit ve stylové restauraci nebo navštívit nedaleké obchodní centrum. 


Přeji vám krásně strávené letní odpoledne


Vaše Radka


4 komentáře:

 1. Radu, když jsme před lety byli ve vašem muzeu s Adamem (bylo mu asi 5 let), musela jsem ho přinutit, aby se nadechnul :o)
  Miloval a vlastně ještě miluje auta.
  A ty cukrárny, ty by taky nebyly marné.
  Moc tě zdravím, Helena

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj Helenko, tak to byli kluci ve stejném věku :-) Jinak se Adámkovi nedivím, já sama jsem byla nadšená, opravdu nádherná auta a Pepánek ze začátku také pobíhal, nevěděl co dříve. Až když jsem mu řekla, že má na vše spousty času, že nemusí pospíchat a že tam budeme tak dlouho, dokud si to pořádně neprohlédne, zklidnil se a užili jsme si to oba :-)
  Cukrárny byly také supe r a ještě kdyby se tak dalo ochutnávat :-) Krásné odpoledne! Radka

  OdpovědětVymazat
 3. Radu, inspirovala si mně výletem....zrovna v sobotu tam byl taťka s tím mým...a my, ženský, seděly naproti v Bondy :oD takže díky za tip! Š.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Štěpánko, tak to jsem ráda :-) A jak se to "klukům" líbilo? :-) No, vidíš, v sobotu jsme neměli do čeho píchnout, mohlai jsme se za Tebou vypravit :-) Hezký večer! Radka

   Vymazat