pátek 26. září 2014

Mých 10 romantických nej....

Jsou chvíle, kdy se mi nechce vůbec nic dělat. Prostě jen ležet, lenošit, vypnout, nemyslet na to, co vše ještě musím, co jsem ještě nestihla a co se musí zařídit a dohonit na poslední chvíli. Ráda si odpočinu u psaní blogu, u háčku, u knížky nebo třeba u filmu. Ačkoliv u čtení převažují detektivní a krimi knížky, které jsem si zaposlední dva roky oblíbila, u filmu pro odpočinkové chvíle sáhnu nejraději po romantických filmech a komediích. Jsem ráda, když nemusím přemýšlet nad složitým dějem, když můžu vypnout a sledovat jednoduchý děj,u které dost často odhadnu, jak to asi dopadne :-) Dost často se mi totiž stává, že u filmu i háčkuji, takže složitý děj bych v těchto případech ani nestíhala :-) Některé romantické filmy shlédnu a vím, že víckrát se k nim už vracet nemusím. Ale pak jsou takové, které se mi neokoukají snad nikdy a moc ráda se k nim v užším či širším časovém horizontu vracím. A které že to tedy filmy jsou? Možná se u několika z nich shodneme....


1. Pod toskánským sluncem

2. Prázdniny

3. Chceš mě, chci tě

4. Deník Bridget Jones

5. Až tak moc tě nežere

6. Tvůj snoubenec, můj milenec

7. Milý Johne

8. Láska nebeská

9. 40 na krku

10. 27 šatů

A jako bonus přidávám ještě film Hvězdy nám nepřály. Tento film se tak trochu vymyká těm předchozím. Viděla jsem ho v poslední době a bohužel nedopadne dobře. O to je ale ten příběh silnější.


Dnešní večer je přesně jako stvořený pro romantický film. U nás doma už to všechno spí, já píšu tento článek, vaří se mi voda na čaj a já v hlavě přemýšlím, po kterém filmu dnes sáhnu. S nějvětší pravděpodobností se mou přítelkyní pro tento večer stane Bridget. Miluju ten humor. Bridget je totiž skutečná ženská a myslím, že nejedna z nás v určité fázi života měla ty samé problémy a proto je mi tak blízká :-) Poprvé jsem na tomto filmu byla s bývalými kolegyněmi z práce, vím, že to bylo v zimě a než jsme vyšly z kina, leželo všude plno sněhu. Od té doby nemohu ani říct, kolikrát jsem ji již viděla. Můj manžel tak trohu nechápe, co že prý na ní mám. Asi zřejmě nevidí do duše nezadaných ženských, které řeší životně důležité otázky života a smrti, který muž je ten pravý. Mám ji prostě ráda takovou, jaká je! :-) 
Takže já si jdu teď zalít čaj, zapálím si svíčku, zalezu si pod deku, do misky si dám  nějaké zobání a nechám se vtáhnout do děje a užiju si příjemný večer bez starostí. 

Ten samý přeji vám a budu ráda, když mi dáte tip, který film, třeba i ten romantický, je pro vás ten nej a ke kterému se rády vracíte!


Krásný večer a dobrou noc!


Vaše Radka5 komentářů:

 1. Radko, zrovna si tu dělám podobnou akci - ženy v pokušení jsou mi společníkem. Ten tvůj první mám taky ráda a pak ještě Láska přes internet a Postel plná růží. A já si půjdu hledat ještě ti z tvého seznamu, mám nedostatky.:-) Věrka

  OdpovědětVymazat
 2. Radu, hezkou sobotu ti přeji. Jé, tak Bridget je taky moje oblíbená, taky Pod toskánským sluncem a Milý Johne- tu jsem si koupila i knížku. A ještě jeden film si pouštím hodně dokola a to Čokoláda.
  přeji krásný den Majka

  OdpovědětVymazat
 3. Bridget je bezkonkurenční! Doufám, že sis romantiku řádně užila... :o) Já/my si včera pustili Hitche :oD Další oblíbenci: Hudbu složil, slova napsal; Na sv.Valentýna; filmy Sex ve městě (ale i seriály můžu); Pretty woman :o); Moje krásná učitelka; Legenda o vášni; Zápisník jedné lásky; P.S: I love you (hodně oblíbený); Jůlie a Jůlia; Vzkaz v láhvi; Divoké kočky a tak, no :o) Hezkou sobotu.. Š.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zapomněla jsem napsat ten nejoblíbenější....Svatba mého nejlepšího přítele <3

   Vymazat
 4. No vidím, že bychom v pohodě zaplnily kino :o) Radu, mám ráda a opakovaně a nepočítaně jsem viděla skoro všechny filmy z tvého seznamu. Asi ten nej je Láska nebeská, už tolik let a neomrzí se, jistě taky kvůli muzice. A ještě třeba Čokoláda, Notting Hill, Dopisy pro Julii. A z těch trochu vážnějších Anglický pacient a Mandolína kapitána Correliho.
  Tak hezké koukání! Pa, Helena

  OdpovědětVymazat